tal Android je cieľom Hackerov

Android je cieľom Hackerov

Viac ako 50% Android zariadení je v ohrození.

 

Práca s bankovými aplikáciami a nakupovanie na E-shopoch zažíva veľký boom, už aj na mobilných zariadeniach. V súčasnej dobe je už 41% ľudí v Európe, ktorí používajú smartfóny a tablety na tieto činnosti. Ďalších 19% plánuje začať s používaním v priebehu nadchádzajúceho roka. Zdroj informácie z ING Banky.

Tento trend si všimli aj skupiny vytvárajúce počítačové vírusy a rôzne škodiace programy. Už je celkom bežné, že ako užívateľa Vás nútia na platby za audiotextové SMS, či audiotexové telefónne hovory. Je potrebné si dávať pozor aj pri platení a prihlasovaní sa do banky/sledovaním zaslaných autorizačných SMS od Vašej banky/. Analýza GDATA expertom ukázala, že viac ako 50% ANDROID vírusov má cieľ na bankové alebo iné finančné operácie. Celkovo bolo nájdených viac ako 440.000 nových Android vírusov v 1. štvrťroku 2015. Každých 18 sekúnd sa objavuje nový škodlivý program /vírus, malware/ na mobilné zariadenia s operačným systémom Android. 

Nový antivírus od GDATA pre Android zahŕňa najdôležitejšie trendy v počítačovej trestnej činnosti a prognózy na nasledujúci rok. Testovaciu verziu nájdete na tejto stránke

Originál správy:

https://www.gdatasoftware.com/newsroom/news/article/over-50-percent-of-android-malware-targets-financial-transactions

 

 

G DATA Certified Distributor
Stránka je prevádzkovaná spoločnostťou Soft4Security, ktorá je výhradným distribútorom značky G DATA pre Česko a Slovensko.